Sıkça Sorulan Sorular

  • Kutuda İngilizce Nedir?

 

İlkokul ve ortaokul seviyesindeki çocukların İngilizce'ye olan sevgisini güçlendirmek amacıyla yola çıkmış bol eğlenceli bir etkinlik kutusudur.

Eğlencelidir çünkü her kutu bir deneyim içerir.
İçinde
kitap yoktur çünkü İngilizce'de en büyük sorun olan dinleme ve konuşma becerilerine odaklı tasarlanmıştır.
Oyunlaştırma ile yeniden çerçevelenmiş hayatın içinden deneyimler İngilizce'ye olan bakış açınızı değiştirecek!

 

 

  • Kutuda İngilizce Etkinlik Kutusunda Neler Var?

 

Neler yok ki!

Bazen QR kod ile ulaşabileceğiniz sesli hikaye videoları, bazen fidan, bazense bir un karışımıyla bile karşılaşabilirsiniz.

Sabit olarak neler var dersek:


Anne-babalarımıza özel kelime kelimesine tasarlanmış kartlar: Bu kartlar size adım adım ne yapacağınızı anlatan, "çocuğunuzla İngilizce pratik nasıl yapılır"ı öğreten kılavuzlardır.

 

Aktivite uygulama videoları: Ama ben İngilizce konuşamam veya konuşmak da rahat hissetmiyorum diyebilirsiniz, hiç sorun değil. Videolar sizi yine adım adım yönlendirecek şekilde tasarlandı. Videonuzu açın ve çocuğunuza eşlik etmenin keyfini çıkarın!

 

Örnek cümle kartları: En zoru hep o ilk cümleyi ağızdan çıkarmaktır, öğretmenler öyle anlarda hep öğrencilerinin yanındadır, biz de sizin yanınızdayız! Aktivitelerin en koyu muhabbetli kısımlarındaki can alıcı soruların ilk cevaplarını örnekledik, konuşmaktan korkmayan miniklerimiz olsun diye!

 

Bir de, kutuların hepsinde değil ama çoğunda kelime kartlarımız var. Bu kartlarda yazan kelimeleri kartın arkasına çizip kendi flashcardlarını tasarlayabilecekleri şekilde ürettik. Böylece eğlenerek kelime tekrarı yapabilecekler.

Son olarak bizden size hatıra ufak bir hediyemiz var, umarız beğenirsiniz !

 

 

  • Neden çocuk için değil anne-baba-çocuk için tasarlanmış bir kutu ?

 

Çünkü aile ile geçirilen kaliteli vaktin gücüne çok inanıyoruz ve çocuklarımızın güzel anılar biriktirebilecekleri fırsatlar oluşturmak istiyoruz. Eğitim sistemimiz hibrit düzene kayıyor ve evde eğitime dair daha çok fikrimiz olmalı. Kutuda İngilizce sayesinde zamanla bu soruna çözümünüz olacak.

 

 

Her şey sizin için.

Sevgilerle...